International Orienteering Federation

Competitors entered to World Cup 2016 Round 1

Event informationShow entries by class

Name: World Cup 2016 Round 1
Organisers: Poland / Slask Wroclaw
Date: 30 April 2016 - 2 May 2016

The entry list is updated every five minutes.

262 competitors entered in total.

Austria (10)

NameOrganisationClassPunching card number
Anja ArbterAustriaWomen
Franz GlanerAustriaMen
Helmut GremmelAustriaMen
Matthias GroellAustriaMen
Ursula KadanAustriaWomen
Robert MerlAustriaMen
Anna Nilsson SimkovicsAustriaWomen
Laura RamsteinAustriaWomen
Matthias ReinerAustriaMen
Gernot YmsenAustriaMen

Belarus (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Aleksei AlekseyonokBelarusMen
Ilya BeliankaBelarusMen
Aksana BuyakovaBelarusWomen
Anastasia DenisovaBelarusWomen
Natallia HryshanavaBelarusWomen
Aliaksandr KhodanBelarusMen
Dmitry KrapivkoBelarusMen
Pavel KraskoBelarusMen
Iryna LapitskayaBelarusWomen
Liudmila SkinderBelarusWomen
Vasili StraltsouBelarusMen
Tatsiana VoverieneBelarusWomen

Belgium (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Jeremy GenarBelgiumMen
Yannick MichielsBelgiumMen

Czech Republic (15)

NameOrganisationClassPunching card number
Daniel HajekCzech RepublicMen
Vendula HorcickovaCzech RepublicWomen
Adela IndrakovaCzech RepublicWomen
Adelka JakobovaCzech RepublicWomen
Eva KabathovaCzech RepublicWomen
Denisa KosovaCzech RepublicWomen
Vojtech KralCzech RepublicMen
Pavel KubatCzech RepublicMen
Jan MrazekCzech RepublicMen
Milos NykodymCzech RepublicMen
Michaela OmovaCzech RepublicWomen
Jan ProchazkaCzech RepublicMen
Monika RollierCzech RepublicWomen
Dana Safka BrozkovaCzech RepublicWomen
Jan SedivyCzech RepublicMen

Denmark (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Maja AlmDenmarkWomen
Ida BobachDenmarkWomen
Soren BobachDenmarkMen
Andreas Hougaard BoesenDenmarkMen
Bjoern CederbergDenmarkMen
Magnus DewettDenmarkMen
Caroline GjotterupDenmarkWomen
Signe KlintingDenmarkWomen
Cecilie Friberg KlysnerDenmarkWomen
Tue LassenDenmarkMen
Thor NoerskovDenmarkMen
Miri Thrane OedumDenmarkWomen

Estonia (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Kristo HeinmannEstoniaMen
Evely KaasikuEstoniaWomen
Kenny KivikasEstoniaMen
Maiki MaalbergEstoniaWomen
Annika RihmaEstoniaWomen
Sergei RjaboshkinEstoniaMen
Sigrid RuulEstoniaWomen
Lauri SildEstoniaMen
Timo SildEstoniaMen
Ats SonajalgEstoniaMen
Kerstin UiboupinEstoniaWomen
Sander VaherEstoniaMen

Finland (26)

NameOrganisationClassPunching card number
Sari AnttonenFinlandWomen
Aaro AsikainenFinlandMen
Marten B BostromFinlandMen
AnniMaija FinckeFinlandWomen
Sofia HaajanenFinlandWomen
Venla HarjuFinlandWomen
Jarkko HuovilaFinlandMen
Mira KaskinenFinlandWomen
Saila KinniFinlandWomen
Miika KirmulaFinlandMen
Sanni KivelaFinlandWomen
Olli Pekka KoistinenFinlandMen
Severi KymalainenFinlandMen
Jesse LaukkarinenFinlandMen
Anna NarhiFinlandWomen
Aleksi NiemiFinlandMen
Miia NiittynenFinlandWomen
Kirsi NurmiFinlandWomen
Mikko PatanaFinlandMen
Fredric PortinFinlandMen
Topi RaitanenFinlandMen
Merja RantanenFinlandWomen
Toni SaariFinlandMen
Mikko SirenFinlandMen
Miika SuominenFinlandMen
Marika TeiniFinlandWomen

Germany (7)

NameOrganisationClassPunching card number
Moritz DoellgastGermanyMen
Marvin GoerickeGermanyMen
Matthias KretzschmarGermanyMen
Philipp MuellerGermanyMen
Patricia NiekeGermanyWomen
Soeren RiechersGermanyMen
Patricia SiegertGermanyWomen

Great Britain (20)

NameOrganisationClassPunching card number
Alan CherryGreat BritainMen
Jonathan CrickmoreGreat BritainMen
William GardnerGreat BritainMen
Hector HainesGreat BritainMen
Peter HodkinsonGreat BritainMen
Ruth HolmesGreat BritainWomen
Alice LeakeGreat BritainWomen
Kirstin MaxwellGreat BritainWomen
Alasdair McLeodGreat BritainMen
Hollie OrrGreat BritainWomen
Adam PotterGreat BritainMen
David SchorahGreat BritainMen
Jo ShepherdGreat BritainWomen
Chris SmithardGreat BritainMen
Matthew SpeakeGreat BritainMen
Kirsten StrainGreat BritainWomen
Ralph StreetGreat BritainMen
Catherine TaylorGreat BritainWomen
Jessica TullieGreat BritainWomen
Charlotte WardGreat BritainWomen

Hungary (8)

NameOrganisationClassPunching card number
Aron BakoHungaryMen
Mate BaumholczerHungaryMen
Regina BertotiHungaryWomen
Daniel FehervariHungaryMen
Fanni GyurkoHungaryWomen
Filomena KovacsHungaryWomen
Ildiko SzerencsiHungaryWomen
Levente TugyiHungaryMen

Israel (3)

NameOrganisationClassPunching card number
Itay ManorIsraelMen
Guy SaboIsraelMen
Nitsan YasurIsraelMen

Italy (4)

NameOrganisationClassPunching card number
Eleonora DonadiniItalyWomen
Nicole ScaletItalyWomen
Riccardo ScaletItalyMen
Andrea SeppiItalyMen

Latvia (8)

NameOrganisationClassPunching card number
Valters AbolinsLatviaMen
Edgars BertuksLatviaMen
Davis DislersLatviaMen
Sandra GrosbergaLatviaWomen
Andris JubelisLatviaMen
Arturs PaulinsLatviaMen
Martins SirmaisLatviaMen
Rudolfs ZernisLatviaMen

Lithuania (5)

NameOrganisationClassPunching card number
Algirdas BartkeviciusLithuaniaMen
Jonas Vytautas GvildysLithuaniaMen
Tekle Emilija GvildyteLithuaniaWomen
Kaste RutkauskaiteLithuaniaWomen
Martynas TirlikasLithuaniaMen

New Zealand (4)

NameOrganisationClassPunching card number
Lizzie InghamNew ZealandWomen
Ross MorrisonNew ZealandMen
Tim RobertsonNew ZealandMen
Toby ScottNew ZealandMen

Norway (18)

NameOrganisationClassPunching card number
Andrine BenjaminsenNorwayWomen
Lone Karin BrochmannNorwayWomen
Magne DaehliNorwayMen
Nikoline Ekeberg SchjerveNorwayWomen
Gaute Hallan SteiwerNorwayMen
Silje Ekroll JahrenNorwayWomen
Hakon Jarvis WestergardNorwayMen
Emma JohanssonNorwayWomen
Carl Godager KaasNorwayMen
Eskil KinnebergNorwayMen
Olav LundanesNorwayMen
Borger MelsomNorwayMen
Trond Einar Moen PedersliNorwayMen
Ingjerd MyhreNorwayWomen
Ida Marie Naess BjoergulNorwayWomen
Thomas Natvig ArstadNorwayMen
Jon Aukrust OsmoenNorwayMen
Oystein Kvaal OsterboNorwayMen

Poland (19)

NameOrganisationClassPunching card number
Marcin BiedermanPolandMen
Weronika CychPolandWomen
Kuba DragowskiPolandMen
Mikolaj DutkowskiPolandMen
Jolanta GanssingerPolandWomen
Ewa GwozdzPolandWomen
Aleksandra HornikPolandWomen
Wojciech KowalskiPolandMen
Kinga KrolikPolandWomen
Piotr LobodzinskiPolandMen
Maja MorawskaPolandWomen
Agata OlejnikPolandWomen
Michal OlejnikPolandMen
Bartosz PawlakPolandMen
Rafal PodzinskiPolandMen
Mateusz WenslawPolandMen
Iwona WichaPolandWomen
Hanna WisniewskaPolandWomen
Krzysztof WolowczykPolandMen

Russian Federation (17)

NameOrganisationClassPunching card number
Sergey DobryninRussian FederationMen
Anna DvorianskaiaRussian FederationWomen
Natalia EfimovaRussian FederationWomen
Natalia GemperleRussian FederationWomen
Andrey KhramovRussian FederationMen
Svetlana MironovaRussian FederationWomen
Dmitrii NakonechnyiRussian FederationMen
Leonid NovikovRussian FederationMen
Valentin NovikovRussian FederationMen
Yulia NovikovaRussian FederationWomen
Irina NybergRussian FederationWomen
Dmitrii PoliakovRussian FederationMen
Artem PopovRussian FederationMen
Anastasia RudnayaRussian FederationWomen
Inna SomovaRussian FederationWomen
Gleb TikhonovRussian FederationMen
Galina VinogradovaRussian FederationWomen

Slovakia (5)

NameOrganisationClassPunching card number
Pavol BukovacSlovakiaMen
Michal KrajcikSlovakiaMen
Kristina KrajcikovaSlovakiaWomen
Peter MizurSlovakiaMen
Tomas MusinskySlovakiaMen

Slovenia (4)

NameOrganisationClassPunching card number
Andrej BorstnikSloveniaMen
Mojca FlerinSloveniaWomen
Eneja OstermanSloveniaWomen
Jaka PiltaverSloveniaMen

Spain (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Andreu BlanesSpainMen
Antonio Martinez PerezSpainMen

Sweden (21)

NameOrganisationClassPunching card number
Tove AlexanderssonSwedenWomen
Anna BachmanSwedenWomen
Gustav BergmanSwedenMen
Helena BergmanSwedenWomen
Filip DahlgrenSwedenMen
Lilian ForsgrenSwedenWomen
Sara HagstromSwedenWomen
Anton JohanssonSwedenMen
Emma JohanssonSwedenWomen
Jonas LeanderssonSwedenMen
William LindSwedenMen
Jerker LysellSwedenMen
Karolin OhlssonSwedenWomen
Alva OlssonSwedenWomen
Martin RegbornSwedenMen
Albin RidefeltSwedenMen
Johan RunessonSwedenMen
Oskar SjoebergSwedenMen
Lina StrandSwedenWomen
Emil SvenskSwedenMen
Josefin TjernlundSwedenWomen

Switzerland (18)

NameOrganisationClassPunching card number
Anina BrunnerSwitzerlandWomen
Alain DenzlerSwitzerlandMen
Jonas EggerSwitzerlandMen
Rahel FriederichSwitzerlandWomen
Sabine HauswirthSwitzerlandWomen
Florian HowaldSwitzerlandMen
Daniel HubmannSwitzerlandMen
Julia JakobSwitzerlandWomen
Andreas KyburzSwitzerlandMen
Matthias KyburzSwitzerlandMen
Christoph MeierSwitzerlandMen
Baptiste RollierSwitzerlandMen
Elena RoosSwitzerlandWomen
Andreas RueedlingerSwitzerlandMen
Florian SchneiderSwitzerlandMen
Lisa SchubnellSwitzerlandWomen
Kerstin UllmannSwitzerlandWomen
Judith WyderSwitzerlandWomen

Ukraine (8)

NameOrganisationClassPunching card number
Olga BalabanovaUkraineWomen
Ruslan GlibovUkraineMen
Oleksandr KratovUkraineMen
Vladyslav LaskarzhevskyUkraineMen
Olena PitirimovaUkraineWomen
Denys ShcherbakovUkraineMen
Pavlo UshkvarokUkraineMen
Nadiya VolynskaUkraineWomen

United States (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Gregory AhlswedeUnited StatesMen
Giacomo BarboneUnited StatesMen

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org