International Orienteering Federation

Competitors entered to World Cup 2015 Round 2

Event informationShow entries by class

Name: World Cup 2015 Round 2
Organisers: Halden SK / Idefjordens SK / Ljungskile FK / Norway / Stangenas AIS / Sweden
Date: 3 June 2015 - 7 June 2015

The entry list is updated every five minutes.

297 competitors entered in total.

Australia (5)

NameOrganisationClassPunching card number
Julian DentAustraliaMen
Henry McNultyAustraliaMen
Vanessa RoundAustraliaWomen
Leon Russell KeelyAustraliaMen
Matthew SchepisiAustraliaMen

Austria (5)

NameOrganisationClassPunching card number
Helmut GremmelAustriaMen
Robert MerlAustriaMen
Anna Nilsson SimkovicsAustriaWomen
Laura RamsteinAustriaWomen
Gernot YmsenAustriaMen

Belarus (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Anastasia DenisovaBelarusWomen

Belgium (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Jeremy GenarBelgiumMen
Yannick MichielsBelgiumMen

Bulgaria (6)

NameOrganisationClassPunching card number
Apostol AtanasovBulgariaMen
Antoaneta DyaksovaBulgariaWomen
Iliana IlievaBulgariaWomen
Ivaylo KamenarovBulgariaMen
Kiril NikolovBulgariaMen
Ivan SirakovBulgariaMen

Canada (4)

NameOrganisationClassPunching card number
Robbie AndersonCanadaMen
Emily KempCanadaWomen
Louise OramCanadaWomen
Michael SvobodaCanadaMen

Czech Republic (14)

NameOrganisationClassPunching card number
Daniel HajekCzech RepublicMen
Michal HubacekCzech RepublicMen
Adela IndrakovaCzech RepublicWomen
Eva JurenikovaCzech RepublicWomen
Eva KabathovaCzech RepublicWomen
Jana KnapovaCzech RepublicWomen
Vojtech KralCzech RepublicMen
Pavel KubatCzech RepublicMen
Milos NykodymCzech RepublicMen
Michaela OmovaCzech RepublicWomen
Lenka PoklopovaCzech RepublicWomen
Jan ProchazkaCzech RepublicMen
Dana Safka BrozkovaCzech RepublicWomen
Jan SedivyCzech RepublicMen

Denmark (13)

NameOrganisationClassPunching card number
Maja AlmDenmarkWomen
Christian BobachDenmarkMen
Ida BobachDenmarkWomen
Soren BobachDenmarkMen
Andreas Hougaard BoesenDenmarkMen
Rasmus DjurhuusDenmarkMen
Jakob EdsenDenmarkMen
Emma KlingenbergDenmarkWomen
Cecilie Friberg KlysnerDenmarkWomen
Tue LassenDenmarkMen
Ane LindeDenmarkWomen
Thor NoerskovDenmarkMen
Soeren SchwartzDenmarkMen

Estonia (11)

NameOrganisationClassPunching card number
Evely KaasikuEstoniaWomen
Marek KarmEstoniaMen
Maiki MaalbergEstoniaWomen
Peeter PihlEstoniaMen
Annika RihmaEstoniaWomen
Sergei RjaboshkinEstoniaMen
Sigrid RuulEstoniaWomen
Lauri SildEstoniaMen
Timo SildEstoniaMen
Ats SonajalgEstoniaMen
Sander VaherEstoniaMen

Finland (27)

NameOrganisationClassPunching card number
Sari AnttonenFinlandWomen
Marten B BostromFinlandMen
Tero FohrFinlandMen
Sofia HaajanenFinlandWomen
Venla HarjuFinlandWomen
Tobias HenrikssonFinlandMen
Jarkko HuovilaFinlandMen
Outi HytonenFinlandWomen
Julia JarvelainenFinlandWomen
Mira KaskinenFinlandWomen
Minna KauppiFinlandWomen
Saila KinniFinlandWomen
Miika KirmulaFinlandMen
Sanni KivelaFinlandWomen
Olli Pekka KoistinenFinlandMen
Severi KymalainenFinlandMen
Oskari LiukkonenFinlandMen
Tuomo MakelaFinlandMen
Anna NarhiFinlandWomen
Miia NiittynenFinlandWomen
Jenny PatanaFinlandWomen
Topi PenttinenFinlandMen
Fredric PortinFinlandMen
Merja RantanenFinlandWomen
Maija SianojaFinlandWomen
Mikko SirenFinlandMen
Miika SuominenFinlandMen

France (12)

NameOrganisationClassPunching card number
Philippe AdamskiFranceMen
Isia BassetFranceWomen
Lucas BassetFranceMen
Lauriane BeauvisageFranceWomen
Loic CapbernFranceMen
Amelie ChataingFranceWomen
Vincent CoupatFranceMen
Celestin CrespinFranceMen
Theo FleurentFranceMen
Thierry GueorgiouFranceMen
Frederic TranchandFranceMen
Lea VercellottiFranceWomen

Germany (9)

NameOrganisationClassPunching card number
Bojan BlumensteinGermanyMen
Bjarne FriedrichsGermanyMen
Arntraut GoetschGermanyWomen
Matthias KretzschmarGermanyMen
Susen LoeschGermanyWomen
Christoph PrunscheGermanyMen
Soeren RiechersGermanyMen
Sabine RothaugGermanyWomen
Christiane TroesseGermanyWomen

Great Britain (29)

NameOrganisationClassPunching card number
Duncan BirtwistleGreat BritainMen
Helen BridleGreat BritainWomen
Julie EmmersonGreat BritainWomen
Scott FraserGreat BritainMen
Chris GallowayGreat BritainMen
Graham GristwoodGreat BritainMen
Hector HainesGreat BritainMen
Jessica HallidayGreat BritainWomen
Peter HodkinsonGreat BritainMen
Ruth HolmesGreat BritainWomen
Kristian JonesGreat BritainMen
Alice LeakeGreat BritainWomen
Kirstin MaxwellGreat BritainWomen
Ewan McCarthyGreat BritainMen
Alasdair McLeodGreat BritainMen
Hollie OrrGreat BritainWomen
Helen PalmerGreat BritainWomen
David SchorahGreat BritainMen
Jo ShepherdGreat BritainWomen
Chris SmithardGreat BritainMen
Matthew SpeakeGreat BritainMen
Murray StrainGreat BritainMen
Ralph StreetGreat BritainMen
Catherine TaylorGreat BritainWomen
Doug TullieGreat BritainMen
James TullieGreat BritainMen
Charlotte WardGreat BritainWomen
Claire WardGreat BritainWomen
Charlotte WatsonGreat BritainWomen

Hungary (2)

NameOrganisationClassPunching card number
Fanni GyurkoHungaryWomen
Zsolt LenkeiHungaryMen

Ireland (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Nicolas SimoninIrelandMen

Israel (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Guy SaboIsraelMen

Italy (10)

NameOrganisationClassPunching card number
Michele CaraglioItalyMen
Lucia CurzioItalyWomen
Michela GuizzardiItalyWomen
Lia PatscheiderItalyWomen
Riccardo ScaletItalyMen
Andrea SeppiItalyMen
Marco SeppiItalyMen
Alessio TenaniItalyMen
Giacomo ZagonelItalyMen
Viola ZagonelItalyWomen

Korea, Democratic People's Republic of (1)

NameOrganisationClassPunching card number
KyongSa RiKorea, Democratic People's Republic ofMen

Latvia (8)

NameOrganisationClassPunching card number
Edgars BertuksLatviaMen
Inga DambeLatviaWomen
Davis DislersLatviaMen
Andris JubelisLatviaMen
Janis KumsLatviaMen
Arturs PaulinsLatviaMen
Liga ValdmaneLatviaWomen
Rudolfs ZernisLatviaMen

Lithuania (9)

NameOrganisationClassPunching card number
Vilius AleliunasLithuaniaMen
Algirdas BartkeviciusLithuaniaMen
Liutauras BileviciusLithuaniaMen
Jonas Vytautas GvildysLithuaniaMen
Tekle Emilija GvildyteLithuaniaWomen
Inga KazlauskaiteLithuaniaWomen
Karolis LazdauskasLithuaniaMen
Gabija RazaityteLithuaniaWomen
Donatas StulgysLithuaniaMen

Netherlands (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Sergey FedatsenkaNetherlandsMen

New Zealand (8)

NameOrganisationClassPunching card number
Lizzie InghamNew ZealandWomen
Kate MorrisonNew ZealandWomen
Ross MorrisonNew ZealandMen
Shamus MorrisonNew ZealandMen
Matt OgdenNew ZealandMen
Laura RobertsonNew ZealandWomen
Tim RobertsonNew ZealandMen
Toby ScottNew ZealandMen

Norway (27)

NameOrganisationClassPunching card number
Emil AhlbeckNorwayMen
Heidi BagstevoldNorwayWomen
Magne DaehliNorwayMen
Elise EgsethNorwayWomen
Nikoline Ekeberg SchjerveNorwayWomen
Bjorn EkebergNorwayMen
Mari FastingNorwayWomen
Ulf Forseth IndgaardNorwayMen
Gaute Hallan SteiwerNorwayMen
Anne Margrethe Hausken NordbergNorwayWomen
Silje Ekroll JahrenNorwayWomen
Hakon Jarvis WestergardNorwayMen
Emma JohanssonNorwayWomen
Carl Godager KaasNorwayMen
Eskil KinnebergNorwayMen
Anne Johanne LindNorwayWomen
Olav LundanesNorwayMen
Heidi MartenssonNorwayWomen
Trond Einar Moen PedersliNorwayMen
Ida Marie Naess BjoergulNorwayWomen
Marte NarumNorwayWomen
Kamilla OlaussenNorwayWomen
Jon Aukrust OsmoenNorwayMen
Oystein Kvaal OsterboNorwayMen
Yngve SkogstadNorwayMen
Martin VisterNorwayMen
Tone WigemyrNorwayWomen

Poland (11)

NameOrganisationClassPunching card number
Weronika CychPolandWomen
Paulina CyglerPolandWomen
Wojciech DwojakPolandMen
Jolanta GanssingerPolandWomen
Ewa GwozdzPolandWomen
Aleksandra HornikPolandWomen
Wojciech KowalskiPolandMen
Michal OlejnikPolandMen
Piotr ParfianowiczPolandMen
Bartosz PawlakPolandMen
Hanna WisniewskaPolandWomen

Portugal (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Tiago AiresPortugalMen

Russian Federation (15)

NameOrganisationClassPunching card number
Natalia EfimovaRussian FederationWomen
Svetlana MironovaRussian FederationWomen
Dmitrii NakonechnyiRussian FederationMen
Leonid NovikovRussian FederationMen
Valentin NovikovRussian FederationMen
Yulia NovikovaRussian FederationWomen
Dmitrii PoliakovRussian FederationMen
Artem PopovRussian FederationMen
Tatyana RiabkinaRussian FederationWomen
Anastasia RudnayaRussian FederationWomen
Roman RyapolovRussian FederationMen
Pavel ShestakovRussian FederationMen
Anastasia TrubkinaRussian FederationWomen
Dmitry TsvetkovRussian FederationMen
Galina VinogradovaRussian FederationWomen

Slovakia (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Michal KrajcikSlovakiaMen

Spain (1)

NameOrganisationClassPunching card number
Antonio Martinez PerezSpainMen

Sweden (28)

NameOrganisationClassPunching card number
Tove AlexanderssonSwedenWomen
David AnderssonSwedenMen
Anna BachmanSwedenWomen
Fredrik BakkmanSwedenMen
Gustav BergmanSwedenMen
Helena BergmanSwedenWomen
Annika BillstamSwedenWomen
Olle BostromSwedenMen
Filip DahlgrenSwedenMen
Lena EliassonSwedenWomen
Anna ForsbergSwedenWomen
Lilian ForsgrenSwedenWomen
Sara HagstromSwedenWomen
Josefine HeikkaSwedenWomen
Emma JohanssonSwedenWomen
Helena KarlssonSwedenWomen
Jonas LeanderssonSwedenMen
William LindSwedenMen
Kristin Lofgren JohansenSwedenWomen
Karolin OhlssonSwedenWomen
Alva OlssonSwedenWomen
Anton OstlinSwedenMen
Martin RegbornSwedenMen
Albin RidefeltSwedenMen
Lisa RisbySwedenWomen
Johan RunessonSwedenMen
Oskar SjoebergSwedenMen
Emil SvenskSwedenMen

Switzerland (17)

NameOrganisationClassPunching card number
Rahel FriederichSwitzerlandWomen
Lilly GrossSwitzerlandWomen
Sabine HauswirthSwitzerlandWomen
Fabian HertnerSwitzerlandMen
Lisa HolerSwitzerlandWomen
Florian HowaldSwitzerlandMen
Daniel HubmannSwitzerlandMen
Martin HubmannSwitzerlandMen
Julia JakobSwitzerlandWomen
Sarina JenzerSwitzerlandWomen
Andreas KyburzSwitzerlandMen
Matthias KyburzSwitzerlandMen
Sara LuescherSwitzerlandWomen
Baptiste RollierSwitzerlandMen
Elena RoosSwitzerlandWomen
Andreas RueedlingerSwitzerlandMen
Judith WyderSwitzerlandWomen

Ukraine (10)

NameOrganisationClassPunching card number
Olga BalabanovaUkraineWomen
Ruslan GlibovUkraineMen
Oleksandr KratovUkraineMen
Artem PanchenkoUkraineMen
Olha PanchenkoUkraineWomen
Olena PitirimovaUkraineWomen
Olena PostelniakUkraineWomen
Denys ShcherbakovUkraineMen
Pavlo UshkvarokUkraineMen
Nadiya VolynskaUkraineWomen

United States (7)

NameOrganisationClassPunching card number
Giacomo BarboneUnited StatesMen
Cristina LuisUnited StatesWomen
Kseniya PopovaUnited StatesWomen
Samantha SaegerUnited StatesWomen
Matej SeboUnited StatesMen
Brendan ShieldsUnited StatesMen
Ross SmithUnited StatesMen

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org